Psikolog Aysen Bektaş

Aysen Bektaş

Psikolog

Aysen Bektaş, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesi ile mezun olarak psikolog unvanını kazanmıştır. Lisans hayatı boyunca çeşitli akademik çalışmalarda aktif olarak rol oynamıştır.

Lisans hayatında homofobi, tiksinme gibi konularda çalışmalar yapmıştır. Birçok objektif ve projektif test eğitimini başarıyla tamamlayarak uygulayıcı unvanını elde etmiştir. Anaokulu ve danışmanlık merkezlerinde stajyer psikolog olarak görev alarak çeşitli alanlarda çocuk, ergen ve yetişkinlere hizmet vermiştir. Bu süreçte çocuklara, ebeveynlere ve danışanlara yönelik eğitimler almıştır.

EMDR Terapisi Tanıtım ve Vaka Analizi Atölyesi, Bilişsel Davranışçı Terapiler ve Vaka Formülasyonu, Nörobilim Paneli, Gestalt Bakış Açısı, Özel Yetenekli Çocuklara Yönelik Eğitim Programı, Sosyal Bilimler Yaz Okulu gibi farklı ekollere ait birçok seminere katılmıştır.

Profesyonel meslek hayatına; Dokuz Tip Mizaç Modeli’nin Türkiye’deki ilk ve tek araştırma ve uygulama merkezi olan Mizmer bünyesinde çocuk, ergen ve yetişkin danışanları ile beraber devam etmektedir.

İlgi Alanları

-