whatsapp

Taner Teymur

Doktor - Mizmer Ankara & İzmir

Dr. Taner Teymur ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da, lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayıp “Tıp Doktoru” unvanını aldı. Meslek hayatına Büyükçekmece Devlet Hastanesinde başladı. Bu dönemde sağlık bakanlığı bünyesinde açılan Akupunktur ve Doğu Tıbbı ile ilgilendi. Bunun yanında Klinik Nöralterapi ve uygulama alanları eğitimini tamamladı.

İnsanın bütünlüğü ve bireyselleştirilmiş tıp alanı ile ilgilendi. Fonksiyonel tıp ve uygulama alanları ile özel olarak ilgilendi. Kronik hastalıklar ve psikiyatrik problemlerin altında yatan fonksiyonel bozukluklar ile yakından ilgilenmektedir. Psikoloji-biyoloji bütünlüğü olmadan iyileşmenin eksik kalacağını düşünmektedir. Bunun için klinik psikoloji eğitimini tamamladı.

Farklı terapi ekolleri ile mizaç terapisi arasındaki ilişkileri araştırmaktadır. Özellikle şemalar ve şemalar altında yatan mizaçsal eğilimler ile özel olarak ilgilenmektedir. Mizaç kavramını merkeze alarak bütüncül yaklaşımlar geliştirmektedir. Halen; Dokuz Tip Mizaç Modeli’nin Türkiye’deki ilk ve tek araştırma ve uygulama merkezi olan MİZMER bünyesinde eğitim ve çalışmalarına devam etmektedir.

Sosyal Ağları

Uzmanımızdan Yardım Almak İstermisiniz?

BİZE YAZIN BİZİ ARAYIN