Mizmer Danışmanlık

19 Aralık 2017

2.7M Kişi Okudu

12 Yorum

Migren Ağrıları

BİR BAŞ AĞRISINDAN DAHA FAZLASI: MİGREN

Dayanılmaz baş ağrılarım var!!!

Migren denildi ama tedavisi yokmuş!!!

Bazen 4 tane ağrı kesici kullanıyorum ama ağrım geçmiyor!!!

Migren atağım tutacak diye bir yerlere çıkmayalı 1 yıl oldu neredeyse!!!

Her hafta en az 1 kez Hastanelerin acil servisindeyim iğne yaptırmadan ağrım geçmiyor!!!

MİGREN, çok çeşitli belirtilere sahip olan karmaşık bir durumdur. Birçok insanın ana özelliği dayanılmaz bir baş ağrısıdır. Diğer belirtiler görme bulanıklığı, ışık hassasiyeti, ses ve kokular, bulantı-kusma hissi sayılabilir. Günümüzde sıklığı artan ve nörolojik problemler arasında en sık görülen baş ağrılarının en önemli alt başlıklarından biridir.

Belirtiler kişiden kişiye değişir ve bireyler farklı ataklar sırasında farklı belirtilere sahip olabilirler. Ataklar uzunluk ve sıklık bakımından farklılık gösterebilir. Migren, işiniz, aileniz ve sosyal hayatlarınız üzerinde çok büyük etkiye sahip olabilir. Bununla birlikte çoğu insan genetik olarak migrene yatkın olmasına rağmen, migren için bilinen bir neden yoktur. Migrene duyarlı iseniz, sıklıkla oluşan bazı tetikleyiciler vardır. Bunlar: stres, yiyecek eksikliği, alkol, kadınlarda hormonal değişiklikler, uyku eksikliği ve çevreyi içerir.

Migren tek başına ağrı kesiciler ile iyileşme sağlanacak bir rahatsızlık değildir. Migren onu ortaya çıkaran sebepler ortadan kaldırıldığında iyileşmenin hiç de sürpriz olmayacağı bir hastalıktır.

ONDAMED teknolojisi ile migrene elveda deyin!!!

Mizmer ailesi olarak Dr. Sinan KORKMAZ öncülüğünde ONDAMED distribütörlüğünü üstlenmiş bulunuyoruz. ONDAMED teknolojisinin ne olduğunu ve kullanım alanlarını öğrenmek için tıklayınız..