Mizmer Danışmanlık

19 Aralık 2017

2.7M Kişi Okudu

12 Yorum

Metabolizma Hızlandırma

Metabolik sendrom, artmış kan basıncı, yüksek kan şekeri, bel çevresindeki aşırı vücut yağları ve anormal kolesterol veya trigliserid düzeyleri ile birlikte görülen, kalp hastalığı, inme ve diyabet riskinizi artıran bir durum kümesidir.

Metabolik sendrom ile ilişkili bozuklukların çoğunda belirti yoktur, ancak büyük bir bel çevresi görünür bir işarettir. Kan şekeriniz çok yüksekse, artmış susuzluk ve idrara çıkma, yorgunluk ve bulanık görme gibi belirtiler diyabet belirtileri gösterebilir.

Metabolik sendrom aşırı kilo, obezite ve hareketsizlik ile yakından ilişkilidir. Aynı zamanda insülin direnci adı verilen bir durumla da bağlantılıdır.

İnsülin direnci olan insanlarda hücreler normal olarak insüline cevap vermez ve glikoz hücrelere kolayca giremez. Sonuç olarak, kanınızdaki glikoz seviyeleri, vücudunuzun glikozu kontrol etmeye çalışmasına rağmen, giderek daha fazla insülin sıklaştırarak yükselir.

Azalmış metabolik hız ve artmış insülin direnci metabolik sendrom için ilk basamaktır. ONDAMED teknolojisi ile metabolizma hızınızı arttırabilir ve insülin direncinizi kırabilirsiniz. Unutmayın “Metabolik Sendrom” günümüz insanın kanserden sonraki en önemli problemidir.

Mizmer ailesi olarak Dr. Sinan KORKMAZ öncülüğünde ONDAMED distribütörlüğünü üstlenmiş bulunuyoruz. Bu kapsamda ONDAMED tanıtımını için oluşturduğumuz sitemizden “Diğer Hastalıklar” başlıklı yazımızdan ONDAMED’in iyileştirme etkisi olduğu hastalıkları görmek için tıklayınız.

Uzmanlarımızdan Yardım Almak İster misiniz?