whatsapp

Ece Birsel

Uzman Klinik Psikolog - Mizmer İzmir

Ece Birsel, lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde, yükseklisans eğitimini ise Üsküdar üniversitesinde Klinik Psikoloji alanında tamamlayarak uzman klinik psikolog unvanı aldı. Lisans eğitimi süresince Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, Moodist Hastanesi, Erenköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesi, Np İstanbul beyin hastanesinde stajyer psikolog olarak çalıştı ve bunun yanında Lösev, Kaçuv gibi merkezlerde gönüllü staj programlarına katılıp bir çok sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Meslek hayatına NP istanbul (feneryolu) tıp merkezinde başladı. Sonrasında 2018-2020 yılları arasında Kolan British Hospital de klinik psikolog olarak çalıştı ve aynı zamanda Onbeş kasım Kıbrıs üniversitesinde öğretim görevlisi olarak ders verdi. Bu süre zarfında birçok kurumda seminerler verdi ve Havadis gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Halen, eğitim ve araştırmalarına ve ayrıca bu alanda süpervizyonlarına devam etmektedir.

Psikoloji alanında kendisini geliştirmek için MEB onaylı aile danışmanlığı eğitimi, MMPI test eğitimi, uluslar arası sertifika eğitimli Şema Terapisi , Motivasyonel görüşme teknikleri eğitimi, Bilişsel Davranışçı terapi eğitimi ve İstanbul psikoloji enstitüsünden çocuklar ve ergenler için; Benden Gestalt Görsel Motor Algılama, Benton Görsel Bellek, Metropolitan Okul Olgunluğu, Peabody Alıcı Dil, Frosting Görsel Gelişim, Lousia Düss Psikianalitik Hikâyeler, House Tree Person Resim Çizme, Kinetic Family Drawing, Draw a Person, Goodenough Harris, Cümle Tamamlama Testi, Mini Mental Durum Muayenesi, Porteus Labirentleri, Kent EGY, Cotell-2A, Sel-90-R, Kısa Semthom Tarama Envanterini aldı.

Dokuz Tip Mizaç Modeli’nin Türkiye’deki ilk ve tek araştırma ve uygulama merkezi olan MİZMER bünyesinde çalışmalarına ve seanslarına devam etmektedir.

Sosyal Ağları

Uzmanımızdan Yardım Almak İstermisiniz?

BİZE YAZIN BİZİ ARAYIN