whatsapp

Canay Uygur

Klinik Psikolog - Mizmer Ankara

Canay Uygur, Çankaya Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra İngiltere’de Bournemouth University’de klinik psikoloji yüksek lisansını tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında farklı hastanelerde yaptığı stajlarda farklı bölümlerde (yetişkin, ergen, toplum ruh sağlığı merkezleri, onkoloji) çalışmıştır. İngiltere’de bulunduğu süre boyunca oradaki gelişmeleri takip etmiş, eğitim ve seminerlere katılmıştır. Mindfulness (Bilinçli Farkındalık) eğitimini tamamlamış ve öz-şefkat kavramının kurucusu olaran Kristen Neff’in atölye çalışması’na (workshop) katılmıştır.

Türkiyeye döndükten sonra Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği’nin (EABCT) standartlarına göre yapılandırılmış 300 saatlik Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi’ni tamamlamıştır. Ayrıca alanında uzman eğitimciler tarafından Şema Terapi, Çocuk ve Ergenlerle Bilişsel Davranışçı Terapi, Deneyimsel Oyun Terapisi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Filial Oyun Terapisi, Metakognitif Terapi eğitimlerini tamamlamıştır. Çocuk Değerlendirme Testleri ve MMPI Uygulayıcı Eğitimlerini de tamamlamıştır.

Özel bir klinikte kurum psikoloğu olarak çalıştıktan sonra yaklaşık 8 ay boyunca özel bir psikiyatri hastanesinde hem psikiyatri kliniği hem de AMATEM (Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları Tedavi Merkezi) bölümünde yatan ve ayaktan hasta takibi yapmıştır. Halen; Dokuz Tip Mizaç Modeli’nin Türkiye’deki ilk ve tek araştırma ve uygulama merkezi olan MİZMER bünyesinde eğitim ve çalışmalarına devam etmektedir.

Sosyal Ağları

Uzmanımızdan Yardım Almak İstermisiniz?

BİZE YAZIN BİZİ ARAYIN