whatsapp

Betül söz

Uzman Klinik Psikolog - Mizmer İzmir

Betül Söz, Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümünden Onur Belgesi ile mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini ise İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog unvanı aldı. Lisans eğitimi süresinde, başta İstanbul Balıklı Rum Hastanesi Bağımlılık Tedavi Kliniği, Psikiyatri Tedavi Kliniği, Alkol Tedavi Kliniğini ve Bergama Toplum Ruh Sağlığı Merkezi olmak üzere çok sayıda kurumda stajyer psikolog olarak çalıştı. Eğitim süreci içerisinde çeşitli projelerde aktif rol aldı.

Meslek yaşamına Bergama Bilge Çocuk Anaokulu’nda başladı ve 2019 yılında Dikili Beyaz İnci Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Psikologluğun yanında Kurum Müdürü olarak yöneticilik yaptı. Klinik Psikoloji alanında kendini geliştirmek adına Bilişsel Davranışçı Terapi ve MEB onaylı Yaşam Koçluğu eğitimini tamamladı. Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği-IV (WÇZÖ-IV), MMPI Çok Yönlü Kişilik Envanteri ve Çocuk Testleri (Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE), Frankfurter Dikkat Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi, D2 Dikkat Testi, Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Burdon Dikkat Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Catell 2-A Zeka Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Metropolıtan Okul Olgunluğu Testi, Sınav Kaygısı Ölçeği, Raven Progresif Matrisler Testi) eğitimlerini tamamladı.

Şu anda Dokuz Tip Mizaç Modeli’nin Türkiye’deki ilk ve tek araştırma ve uygulama merkezi olan MİZMER bünyesinde çalışmalarına ve seanslarına devam etmektedir.

Sosyal Ağları

Uzmanımızdan Yardım Almak İstermisiniz?

BİZE YAZIN BİZİ ARAYIN