UZMANLARIMIZ

Uzman Psikiyatrist, Psikolog, Pedagog ve Aile Danışmanlarımız..

Enver Demirel Yılmaz

Uzman Doktor – Mizmer İstanbul/Ankara

Uzm. Dr. Psikiyatr. Enver Demirel Yılmaz İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da, lisans eğitimini Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayıp “Tıp Doktoru” unvanını aldı. Psikiyatri asistanlığını, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde başarıyla tamamlayarak “Psikiyatri Uzmanı” oldu. Ardından İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi Psikiyatri Bölümü’nde, “Uzman Psikiyatrist” olarak önemli görevlerde bulundu.

Özel olarak mizaç ve kişilik kavramları ile ilgilenen Dr. Enver Demirel Yılmaz, Türkiye’de ilk defa “Dokuz Tip Mizaç Modeli” adında yeni ve bilimsel bir model geliştirdi. Dokuz Tip Mizaç Modeli’nin psikoloji, psikoterapi, psikiyatri ve eğitim alanlarında geliştirilmesi ve yaygınlaşması adına çok sayıda akademik makale yazdı ve tüm makaleleri uluslararası bilimsel dergilerde kabul gördü. Ayrıca Dr. Enver Demirel Yılmaz, Dokuz Tip Mizaç Modeli’nin günlük yaşamdaki kullanımı ve yararlarını anlatan “Çocuklarda Dokuz Tip Mizaç Modeli’ne göre Karakter ve Kişilik Gelişimi”, “Aşk-ı Mizaç”, “Rehber Benim” ve “Ebeveyn Benim” olmak üzere toplam dört kitabın yazarıdır. Tüm mesleki faaliyetlerini Dokuz Tip Mizaç Modeli çerçevesinde “insanı anlama” üzerinden yapılandıran Dr. Enver Demirel Yılmaz, depresyon, bipolar (manik-depresif) bozukluk, obsesif kompulsif bozukluk (takıntı), anksiyete, kaygı, fobi, panik atak, öfke problemleri, kişilik bozuklukları (bağımlı, çekingen, borderline, narsistik vb.), cinsel sorunlar (vajinismus, ereksiyon sorunları, erken boşalma vb.) gibi alanlarda çok sayıda hastaya tedavi sağlamıştır. Ayrıca vermiş olduğu Dokuz Tip Mizaç Modeli eğitimleri ile birçok “Psikiyatrist, Psikolog ve Eğitimcinin” kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulundu.

Doktor takvimi yorumlarımız için tıklayınız.

Sinan Korkmaz

Doktor – Mizmer İstanbul

1977 Hatay doğumlu olan Dr. Sinan Korkmaz, ilk, orta ve lise eğitimini Sivas’ta tamamladıktan sonra tıp fakültesi eğitimini Atatürk Üniversitesi’nde tamamladı. Çankırı/Ilgaz da sağlık ocağı tabipliği, Eyüp Devlet Hastanesi’nde acil servis hekimliği, Zübeyde Hanım ASM de aile hekimliği ve Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi’nde aile hekimliğinde görev ve eğitim aldı. 2016 yılında aile hekimliğinde “İstanbul’da en fazla kanser taraması yapan” doktor olarak il sağlık müdürlüğünde konuşma yaptı ve Sultangazi Kaymakamlığı tarafından ‘’en az antibiyotik yazan hekim’’ ödülü aldı.

Mizaç temelli tamamlayıcı tıp ve Enerji tıbbı konusunda uzman Dr. Sinan Korkmaz nöralterapi, biorezonans, akupunktur ve hipnoz alanlarında sayısız danışanına ONDAMED(biorezonans/biofeedback) yardımı ile sigarayı bırakma, obezite, bel-boyun fıtıkları ve eklem ağrıları gibi kas-iskelet sistemi hastalıkları, migren, cinsel problemler(denetimsiz-kontrolsüz boşalma, vajinismus), diyet, stres ve uyku bozuklukları, çocuklar da alt ıslatma ve fobi konularında destek vermiştir.

Doktor takvimi yorumlarımız için tıklayınız.

Özge Ünal

Psikolog ve Aile Danışmanı – Mizmer İstanbul

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans öğretimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. Bahçeci Tüp Bebek Kliniği’nde, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tam zamanlı stajer olarak çalıştı. Hasan Tan Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu’nda 1 yıl süresince gönüllü gözetmenlik yaptı. Psikometrik ve Projektif Testlerle Çocuk Değerlendirme ve Oyun Terapisi eğitimlerini tamamladı. Meslek yaşamına YA-PA Çocuk Klubü’nde psikolog olarak başladı. 2009-2010 yılları arasında Metris Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda çalıştı. Ardından İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzun süre psikolog görev yaptı. Lisans yıllarından itibaren çok sayıda kongre ve projede yer aldı.

2012 yılından itibaren yoğun olarak Dokuz Tip Mizaç Modeli üzerine çalışmalarını sürdürmüştür. Dokuz Tip Mizaç üzerine çok sayıda akademik yayını bulunmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmekte ve akademik çalışma ve araştırmalarına devam etmektedir. Enver Demirel Yılmaz ile birlikte 2015 yılında Aşk-ı Mizaç kitabını yazmıştır. Çok sayıda ebeveyn seminer ve eğitimleri düzenlemiştir. Başta Bilfen Okulları olmak üzere birçok özel kurum rehber öğretmenlerine süpervizyon vermektedir.

Halen Mizmer Bireysel Danışmanlık merkezinde çocuk, ergen, ve yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarına devam etmektedir.

Doktor takvimi yorumlarımız için tıklayınız.

Alp Örek

Uzman Psikolog – Mizmer Ankara

Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans eğitimini Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladı. Mesleğinin ilk yıllarında İstanbul İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Ümraniye Cezaevi’nde çalıştı. Rorschah ve Projektif Testler Derneği’nden Rorschah Eğitimi’ni tamamladı.

Dokuz Tip Mizaç Modeli’nin çeşitli alanlarda geliştirilmesi üzerine birçok akademik çalışmalar yaptı. Dokuz Tip Mizaç Modeli’ni uzun yıllardır bireysel psikoterapi, çift ve aile danışmanlığı alanlarında uygulamakta aynı zamanda eğitim ve süpervizyon vermeye devam etmektedir.

Halen Mizmer Danışmanlık Merkezi’nde ergenler, çiftler ve yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarına devam etmektedir.

Doktor takvimi yorumlarımız için tıklayınız.

Cansu Gök

Psikolog – Mizmer Ankara

Lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde ‘’Örgütsel Destek Algısı; Toplam Kalite Uygulama Durumu ile İşe Tutkunluk Düzeyi Arasındaki İlişkiyi Yordar” başlıklı teziyle onur öğrencisi olarak tamamladı. Lisans eğitimi süresince başta Bülent Ecevit Üniversite Hastanesi, Adile Naşit Anaokulu, Aura Psikoterapi Merkezi Sanatla Tedavi ve Eğitim kurumları olmak üzere çok sayıda kurumda stajer psikolog olarak çalıştı. Birçok Avrupa Birliği projesinde görev aldı. Özel bir eğitim kurumunda ailelere ve çocuklara yönelik danışmanlık yapmakla meslek yaşamına başladı. Sanatla Tedavi uygulamalarında sıklıkla bulundu. Çocuklarda kullanılan objektif testlerin eğitimlerini aldı. Halen Dokuz Tip Mizaç Modeli üzerine olan eğitim ve araştırma çalışmalarını sürdürmektedir.

Doktor takvimi yorumlarımız için tıklayınız.

Asiye Usluca

Psikolog – Mizmer İstanbul

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamladıktan sonra Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisans yaptı. Lisans eğitimi süresince Gestalt Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Varoluşçu Analiz ve Logoterapi Eğitimleri ile birlikte Aile Terapileri ve grup terapileri eğitimleri, objektif ve projektif test (wisc-r, MMPI, CAT, TAT, Agte) eğitimleri aldı. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri bölümünde dönemsel çalışmalar yaptı. Lisans eğitimi süresince özel bir danışmanlık merkezinde co-terapist olarak grup terapilerine katıldı. Yüksek lisans eğitimi süresince bireysel ve grup terapileri çalışmalarına devam etti. Özel bir psikolojik danışmanlık merkezinde otizm spektrum özellikleri sergileyen çocuklar, ergenler ve aileleriyle bireysel ve grup çalışmaları yaptı. Yüksek lisans tezini ergen bireylerde madde kullanım eğilimi ve öz-yeterlik becerileri ilişkisi üzerine yapmış bulunmaktadır.

Akademik çalışmaları arasında postpartum depresyon ve evlilik doyumu ilişkisinin incelenmesi, ergenlerde madde bağımlılığı eğilimleri ile öz denetim ve reddedilme duyarlılığı ilişkisinin incelenmesi, 30-50 yaş arası çalışan kadınların spor yapma durumlarına göre yeme bozuklukları ve depresyon eğilimlerinin karşılaştırılması yer almaktadır.

Şu anda Mizmer Danışmanlık Merkezi’nde “Dokuz Tip Mizaç Modeli” üzerinde çalışmalarına devam etmektedir.

Doktor takvimi yorumlarımız için tıklayınız.

Elif Karataş

Psikolog – Mizmer İstanbul

Lisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamasının ardından İstanbul Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını bitirmiştir. Lisans eğitimi sırasında Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Hastalıkları E.A. Hastanesi, Bakırköy Adalet Sarayı, Darülaceze Başkanlığı’nda staj çalışmaları ve gönüllü çalışmalarda bulunmuştur. Meslek hayatına bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde başlamıştır, burada 2 yıl süre ile çalışmıştır. Çalıştığı bu kurumda çocuk ve aile alanında, yüksek lisans süpervizyonları sırasında da yetişkin alanında tecrübeler edinmiştir. Çocuk Değerlendirme Testleri, Psiko-Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi, Klinik Değerlendirme Testleri, Wisc-R, Wisc-4,MMPI ve Oyun Terapisi eğitimlerini almış olup uygulamalarını sürdürmektedir.

Şu anda Mizmer Bireysel Danışmanlık Merkezinde “Dokuz Tip Mizaç Modeli” üzerinde çalışmalarına devam etmektedir.

Sinem Mehpare Biçer

Psikolog – Mizmer Ankara

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikoloji bölümünde tamamladı. Lisans eğitimi süresinde başta Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Çorum Özel Elitpark Hastanesi, özel eğitim merkezleri olmak üzere çok sayıda kurumda stajyer psikolog olarak çalıştı. Özel bir eğitim kurumunda ailelere ve özel eğitimli çocuklara yönelik psiko-sosyal alanda danışmanlık yaparak meslek yaşamına başladı. Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi ve Aile ve Evlilik Terapisi eğitimlerini tamamlamıştır. Klinik Psikoloji alanında kendini geliştiren bu doğrultuda almış olduğu objektif ve projektif ( WISC-R, MMPI, TAT, CAT, SCL 90) testler ile seanslarını sürdürmüştür. Meslek hayatına özel bir psikolojik danışmanlık merkezinde ; DEHB, disleksi, özgül öğrenme güçlüğü, kaygı bozukluğu,depresyon ve travma özellikleri gösteren ergenler ve yetişkinler ile almış olduğu bilişsel eğitim sistemi olan Othmer Method Neurofeedback sistemi ile bireylerin bilişsel (QIK dikkat testi ile ölçerek), psikolojik ve davranışsal süreçlerini takip ederek seanslarına devam etmiştir.

Şu anda Mizmer Danışmanlık Merkezi’nde Dokuz Tip Mizaç Modeli üzerinde çalışmalarına ve seanslarına devam etmektedir.

Başak Temel

Danışman / Eğitmen- Mizmer Ankara

1999 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Mezuniyeti ardından 2009 yılına kadar savunma-danışmanlık sektörü liderlerinden STM A.Ş.’de stratejik planlama, iş geliştirme ve proje yöneticiliği yaptı. Aynı dönemde sektörel etkinliklerde moderatör olarak yer aldı, kurumsal eğitimler vermeye başladı. 2009 yılında ortağı olduğu İKON bünyesinde ulusal ve uluslararası markalara ve kamu kurumlarına yeni medya, yazılım ve iletişim alanında danışmanlık ve hizmet vermeye başladı. Henkel, Peugeot, TRT, Astra Zeneca, Hürriyet Gazetesi, TURKCELL, Tekin Acar Kozmetik, Collezione, Aras Kargo, Türkiye Kalp ve Sağlık Vakfı, İstanbul ve Ankara Shoping Fest gibi pek çok markaya ve kamu kurumlarına hizmet vermeye başladı. AB ve Dünya Bankası projelerinde görev aldı. Kurumsal eğitim çalışmalarını da eş zamanlı olarak sürdürdü. 2010 yılında TRT’den gelen teklif ile televizyonculuk kariyeri başladı. Günümüze kadar TRT’de, kurucusu olduğu Sosyal Ekran web TV’de ve Türkiye’nin en büyük kurumsal iş televizyonu ETVde 400 bölümden fazla TV programı sundu, içerik danışmanlığı ve prodüksiyon yaptı. Halen Ulusal ve uluslar arası kongrelerde moderatörük ve sunuculuk yapmaya devam ediyor. 2014 yılında 5 Avrupa ülkesinden STK liderlerinin katılımıyla, Gençlik STKları için Online Strateji Geliştirme çalışması olan Avrupa Birliği Projesi “Go Online” ı hayata geçirdi. 2015 yılında TURKCELL Kardelenler projesine Topluluk Geliştirme Danışmanlığı yaptı. Türkiyenin farklı illerindeki “Kardelenler” (öğrenci-yeni mezun-girişimci) için kişisel gelişim, kariyer planlama, iletişim, girişimcilik ve başarı başlıklarında içerikler hazırlayarak iletişim platformlarının yönetimini yaptı. 2016-2018 yıllarında 40 bin kişiye özel yayın yapan ETV’ye danışmanlık yaptı. Kurumsal gelişimi, iş hayatı ve kişisel gelişimi destekleyen içerikler hazırladı, editör sunucu olarak televizyon kanalında görev aldı. Son 15 yıldır tamamlamış olduğu eğitimler arasında regresyon hipnoterapisi, oto-hipnoz, duygusal özgürleşme tekniği (Emotional Freedom Tec.), provokatif enerji tekniği, reiki, yoga, nefes teknikleri ve meditasyon olan Başak TEMEL halen bu alanlarda bireysel gelişim seansları ve grup çalışmalarını sürdürmektedir. 2017 yılı itibariyle profesyonel koçluk çalışmalarına adım atmıştır. Koçlukta ilgi alanı “performans ve değişim” olan Temel, ANKA Koçluk bünyesinde; AC Akredite “Yaşam ve Eğitim Koçluğu”, Eğitici Eğitimi, Duygusal Özgürleşme Tekniği, ICF onaylı “Koçlar için NLP Teknikleri” programlarını tamamlamıştır. Halen profesyonel koçluk seanslarını yüz yüze ve online olarak yürütmektedir. Başak Temel bugüne kadar üniversiteler ve kurumlarda 4000’den fazla öğrenci, girişimci ve meslek sahibine seminer verdi. 40’tan fazla atölye, gelişim-değişim kampı, yöneticiler ve girişimciler için iş ağı geliştirme etkinlikleri (business networking) düzenledi. Pek çok sosyal sorumluluk projesi hazırladı ve pek çoğuna da aktif destek verdi.

 

Uzman Kadromuz Sizleri Beklemekte.

Uzmanlarımızdan yardım almak için iletişim sayfasındaki telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz.