UZMANLARIMIZ

Uzman Psikiyatrist, Psikolog, Pedagog ve Aile Danışmanlarımız..

Uzman Doktor Enver Demirel Yılmaz

Uzm. Dr. Psikiyatr. Enver Demirel Yılmaz İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da, lisans eğitimini Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlayıp Tıp Doktoru unvanını aldı. Psikiyatri asistanlığını, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde başarıyla tamamlayarak Psikiyatri Uzmanı oldu. Ardından İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi Psikiyatri Bölümünde, Uzman Psikiyatrist olarak önemli görevlerde bulundu.

Özel olarak mizaç ve kişilik kavramları ile ilgilenen Dr. Enver Demirel Yılmaz, Türkiye’de ilk defa Dokuz Tip Mizaç Modeli adında yeni ve bilimsel bir model geliştirdi. Dokuz Tip Mizaç Modeli’nin psikoloji, psikoterapi, psikiyatri ve eğitim alanlarında geliştirilmesi ve yaygınlaşması adına çok sayıda akademik makale yazdı ve tüm makaleleri uluslararası bilimsel dergilerde kabul gördü. Ayrıca Dr. Enver Demirel Yılmaz, Dokuz Tip Mizaç Modeli’nin günlük yaşamdaki kullanımı ve yararlarını anlatan “Çocuklarda Dokuz Tip Mizaç Modeli’ne göre Karakter ve Kişilik Gelişimi”, “Aşk-ı Mizaç”, “Rehber Benim” ve “Ebeveyn Benim” olmak üzere toplam dört kitabın yazarıdır. Tüm mesleki faaliyetlerini Dokuz Tip Mizaç Modeli çerçevesinde “insanı anlama” üzerinden yapılandıran Dr. Enver Demirel Yılmaz, depresyon, bipolar (manik-depresif) bozukluk, obsesif kompulsif bozukluk (takıntı), anksiyete, kaygı, fobi, panik atak, öfke problemleri, kişilik bozuklukları (bağımlı, çekingen, borderline, narsistik vb.), cinsel sorunlar (vajinismus, ereksiyon sorunları, erken boşalma vb.) gibi alanlarda çok sayıda hastaya tedavi sağlamıştır. Ayrıca vermiş olduğu Dokuz Tip Mizaç Modeli eğitimleri ile birçok “Psikiyatrist, Psikolog ve Eğitimcinin” kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulundu.

Özge Ünal

Psikolog ve Aile Danışmanı

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans öğretimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladı. Bahçeci Tüp Bebek Kliniği’nde, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tam zamanlı stajer olarak çalıştı. Hasan Tan Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumunda 1 yıl süresince gönüllü gözetmenlik yaptı. Psikometrik ve Projektif Testlerle Çocuk Değerlendirme ve Oyun Terapisi eğitimlerini tamamladı. Meslek yaşamına YA-PA Çocuk Klubü’nde psikolog olarak başladı. 2009-2010 yılları arasında Metris Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda çalıştı. Ardından İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzun süre psikolog görev yaptı. Lisans yıllarında itibaren çok sayıda kongre ve projede yer aldı.

2012 yılından itibaren yoğun olarak Dokuz Tip Mizaç modeli üzerine çalışmalarını sürdürmüştür. Dokuz Tip Mizaç üzerine çok sayıda akademik yayını bulunmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmekte ve akademik çalışma ve araştırmalarına devam etmektedir. Enver Demirel Yılmaz ile birlikte 2015 yılında Aşk-ı Mizaç kitabını yazmıştır. Çok sayıda ebeveyn seminer ve eğitimleri düzenlemiştir. Başta Bilfen Okulları olmak üzere birçok özel kurum rehber öğretmenlerine süpervizyon vermektedir.

Halen Bireysel Danışmanlık ve DTM Danışmanlık merkezinde çocuk, ergen, ve yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarına devam etmektedir.

Alp Örek

Uzman Psikolog

Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans öğretimini Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladı. Mesleğinin ilk yıllarında İstanbul İl

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Ümraniye Cezaevi’nde çalıştı. , Rorschah ve Projektif Testler Derneği’nden Rorschah Eğitimi’ni tamamladı.

Dokuz Tip Mizaç Modeli’nin çeşitli alanlarda geliştirilmesi üzerine birçok akademik çalışmalar yaptı. Dokuz Tip Mizaç Modeli’ni uzun yıllardır bireysel psikoterapi, çift ve aile danışmanlığı alanlarında uygulamakta aynı zamanda eğitim ve süpervizyon vermeye devam etmektedir.

Halen Bireysel Danışmanlık ve DTM Danışmanlık merkezinde ergenler, çiftler ve yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarına devam etmektedir.

Müge Balki

Psikolog

Alanya Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans öğretimini Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladı. 8.Gün Özel Eğitim Rehberlik ve Danışmanlık Merkezi, Benetton Çocuk Bölümü, Göztepe Poliklinik Merkezi ve Doğa Koleji gibi kurumlarda gönüllü stajerlik yaptı. Birçok Avrupa Birliği projesinde görev aldı. Özel bir eğitim kurumunda ailelere ve çocuklara yönelik danışmanlık yapmakla meslek yaşamına başladı.
Dokuz Tip Mizaç Modeli eğitimlerini tamamlamış olmakta ve uzun bir süredir aktif olarak psikoterapi çalışmalarında kullanmaktadır. Çocuklarda kullanılan objektif testlerin eğitimlerini almıştır. Ayrıca İyi derecede İngilizce bilmekte ve Dokuz Tip Mizaç Modeli’nin akademik, eğitim, çocuk psikoterapileri, çocuk-ergen, aile ve çift danışmanlığı alanlarında geliştirilmesi ve uygulanması konularında araştırmalar yapmaktadır.

Halen Bireysel Danışmanlık ve DTM Danışmanlık merkezinde çocuk, ergen ve yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarına devam etmektedir.

Selen Kurt

Karabük 75. Yıl Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümünde ‘’Çocuklukta Algılanan Ebeveyn Kabul veya Red Algısının Alkol Kullanımına Etkisi’’ başlıklı teziyle üstün başarı burslu olarak tamamladı. Yüksek lisansına Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde halen devam etmektedir.

Karabük Devlet Hastanesi, Özel Medikar Hastanesi, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastanesi, Erenköy Ruh ve Sinir Hastanesi gibi özel ve devlet kurumlarında gönüllü stajerlik yaptı. Davranış Bilimleri Entitüsü’nde Terapi Odasına Giriş ve Staj Programını bitirdi. Özel bir eğitim kurumunda 2 yıl süre ile psikolog olarak çalıştı. Bilişsel ve Kognitif Davranışçı Terapiler Derneği’nden bir yıl süre ile Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi aldı. Klinik Psikoloji Entitüsü’nden Objektif Testler Eğitimlerini tamamladı. Halen Dokuz Tip Mizaç Modeli üzerine olan eğitim ve araştırma çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca İstanbul Psikodrama Enstitüsü onaylı koterapistlik ve terapistlik eğitimine devam etmektedir.

Şuanda Bireysel Danışmanlık ve DTM Danışmanlık merkezinde çocuk, ergen ve yetişkinlerle psikoterapi çalışmaları yapmaktadır.

Uzman Kadromuz Sizleri Beklemekte.

Uzmanlarımızdan yardım almak için iletişim sayfasındaki telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz.