Uyuşturucu Madde Bağımlılığı Tedavisi

Danışmanlık bir lüks değil ihtiyaçtır...

Uyuşturucu madde bağımlılığı, insan ve toplum sağlına çok büyük zarar veren bir bağımlılık türüdür. Ancak uyuşturucu madde kullanan kişiler tedavi olabilir ve uyuşturucu madde bağımlılığından kurtulabilirler. Özellikle tedavi ilkelerini yerine getiren kişilerde uyuşturucu maddeyi bırakma oranı çok yüksektir.Uyuşturucu Madde Bağımlılığı Tedavisi sadece kişinin uyuşturucu maddeyi bırakmasını değil ayrıca ilişkilerini yoluna koymasına ve sosyal hayatına eskisi gibi geri dönmesine ve en önemlisi yaşamını sağlıklı biçimde sürdürebilmesine imkan sağlar.

Madde Bağımlılığı Tedavisi sürecinde, danışanın tedavi olma isteği ve tedaviye uyumu son derece önemlidir. Kişinin tedavi olma isteği ve kararlılığı tedaviyi mümkün kılmaktadır. Ancak kişi istekli ve kararlı bir biçimde bize başvuruyor ise tedaviye kabul edilmektedir.

Bağımlılık tedavisinde süre nedir?

Bağımlılık tedavisi uzun sürelidir. Kişinin tedavide kaldığı süre arttıkça, tedavinin başarılı  olma ihtimali artar. Tedavinin süresi kişiden kişiye değişir. Ancak şunu söyleyebilir ki; Madde bağımlılığı tedavisi minimum 18 seans yani yaklaşık 2-2,5 ay sürmektedir.

Tedavi yöntemi nelerdir?

Tedavinin 2 ayağı vardır. Bunlardan ilki; vücuttan uyuşturucu madde frekansının silinmesi ve o maddenin vücuda verdiği tahribatın onarılması süreci olan Biorezonans Terapileridir. İkinci ayağı ise, Madde Bağımlılığı ile ilgili yürütülen psikoterapi sürecidir.

Süreç şu şekilde işler; öncelikle kişi merkezimize başvurduğu zaman bedeninin uyuşturucu maddeden arındırılması gerekir. Buna detoksifikasyon adı verilir ve bu sürede, kişi 3 gün boyunca ard arda tedaviye gelir. Bu süreç kişinin haftada iki defa merkezimize gelerek Biorezonans Terapileri alması ile devam eder. Ancak tek başına Biorezonans  terapisi yeterli değildir. Kişinin kendisini tanıması, uyuşturucu maddeyi kullanma davranışını öğrenmesi, uyuşturucu madde kullanma nedenlerini anlaması, tekrar başlamaması için neler yapması gerektiğini öğrenmesi ancak Psikoterapi ile desteklenir. Böylece Uyuşturucu Madde Bağımlılığı ile hem psikolojik hem de fiziksel olarak mücadele edilir ve kişi psikolojisi ve bedeni ile güçlenmeye başlar.

Tedavide başarıyı artıran faktörler nelerdir?

Bağımlılık tedavisindeki başarı kişiye, çevreye ve yönteme göre değişkenlik gösterir. Tedavide başarıyı artıran faktörlerden en önemlisi kişinin istekli ve kararlı olmasıdır. Bağımlı kendini değiştirmeye çalışırken, ailesi de değişimlere uğramayı kabul etmelidir. Bu noktada ailenin desteği önemlidir.

Uzun süreli tedavide olmak, başarı şansını artırmaktadır. Bağımlılığın tedavisi her tip uyuşturucu madde kullanımı için benzerdir. Eğer kişi kendisinin bağımlı olduğunu unutmaz, tedaviye uyum gösterir ve yarıda bırakmazsa başarılı olma şansı yüksektir.

Çevrenizde uyuşturucu madde bağımlılığından kurtulmak isteyen ancak bu konuda yardıma ihtiyaç duyan kişiler varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz….
Uzmanlarımıza Danışmak İçin Bizi Arayın: 05326249266

Bakırköy İncirli Caddesi 79/1
05326249266

Bizimle İletişime Geçin

Bu sitede bahsedilen REZONANS TERAPİLERİ ile ilgili açıklamalar, hastalık tanımları ve vücudun enerji sistemiyle ilgili verilen bilgiler Dünya’da yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) sağlık akımının yansımalarıdır. Ancak bu sayfalarda anlatılanlar klasik tıbbi yöntemler, tıbbi  tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında rezonans terapileri, biorezonans, Ondamed ya da Diper rezonans Terapileri, homeopati, elektrohomeopati, renk terapileri, bach çiçeklerin de bir “TEDAVİ OLMADIĞI“nı ve “HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI“nı bilmesi önemlidir. Bahsedilen yöntemler “tamamlayıcı ve destekleyici terapiler” kapsamında algılanmalıdır.