ÖZEL EĞİTİM

Danışmanlık bir lüks değil ihtiyaçtır...

Özel Eğitim Nedir: Çeşitli nedenlerle (genetik, travmatik, fizyolojik gibi) farklı gelişim gösteren çocukların eğitsel ve sosyal gereksinimlerinin karşılanması adına, bireysel farklılıklarını göz önüne alarak, gelişimleri için en uygun ortam şartlarının ayarlanmasıyla gerçekleştirilen bir eğitim türüdür. Mizaç temelli özel eğitim ise; çocuğun bireysel farklılığını anlama ve değerlendirmede mizaç yapısını baz alır. Böylece; hazırlanacak olan öğretim programı ve yapılacak çalışmaların ‘çocuğa özgü’ oluşu, mizacının gerektirdiği gereksinimleri görerek ve karşılayarak gerçekleştirilebilir.

Özel Eğitimin Hedefi: Çocuğun güçlü olduğu alanları desteklerken, yavaş gelişim gösterdiği alanları ise kuvvetlendirmektir. Halihazırda çocuğun mizaç bilgisi bize, olumlu potansiyellerinin ve olumsuzluğa açık riskli özelliklerinin neler olduğu malumatını verir. Bunun ışığında mizaç temelli özel eğitimde; durumsal çalışmalardan, anlık fark edişlerden ziyade olası önlemleri görmeyi sağlayacak şekilde geniş kapsamlı bir perspektif söz konusu olur. Çalışma programı çocuğun görünen/görünmeyen tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik oluşturulur.

Özel Eğitim Yöntemi: Merkezimizde özel eğitim çalışmaları, uzmanlarımız tarafından birebir yürütülmektedir. Gerekli testler (zeka, gelişim testleri gibi) ve klinik gözlemle tanı konulur. Yapılan değerlendirmeler sonucunda çocuğun mizaç yapısı baz alınarak bireysel eğitim programı oluşturulur.

*Kurumumuzda özel eğitim danışmanlığı uzmanlarımız tarafından yürütülmektedir.

Çalıştığımız özel gereksinim alanları;

  • Öğrenme Güçlüğü
  • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
  • Konuşma Bozukluğu
  • Otizm (Yaygın Gelişimsel Bozukluk)
  • Kronik (Süreğen) Hastalığı Olan Çocuklar
  • Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar

 

Daha detaylı bilgi ve randevu almak için bizi aşağıdaki telefon numaralarından arayabilirsiniz:

İSTANBUL MİZMER TEL: 0532 624 92 66

ANKARA MİZMER TEL: 0532 061 47 17