Bel/Boyun Fıtıkları

Bel ve boyun ağrıları toplum içerisinde çok sık görülen ve sıklığı yaşam biçimlerindeki değişiklik nedeni ile artmaktadır. Bel boyun ağrıları spinal disklerde kayma, sinirlerde sıkışma ve disklerde şişme gibi nedenler ile olabilmektedir .Fakat yaygın bir yanlış olarak bütün bu ifadeler birbirleri yerine kullanılmakta ve hepsine BEL-BOYUN FITIĞI olarak adlandırılmaktadır.

Danışanın ağrısının sebebinin belirlenmesinde, hekimler tarafından kullanılan iki genel spinal disk problemi türü vardır:

Sinir sıkışması. Bir danışanda kaymış disk varsa, diskin içerisinden sızan materyal yakındaki bir siniri sıkıştırır veya rahatsız eder. Bu tip patoloji sinir kökü ağrısı (radiküler ağrı) adı verilen ve vücudun diğer bölgelerine, örneğin sırttan bacaklara yayılan veya boyundan kola doğru yayılabilen ağrıya yol açar. Sıkışmış siyatik sinirin bacak ağrısı genellikle siyatalji (siyatik) olarak tanımlanır.

Disk ağrısı. Bir danışanda semptomatik dejenere disk varsa ağrı ve ağrılı alan diskin bulunduğu bölgenin kendisidir. Bu ağrı tipik olarak bölgesel (segmental) ağrı olarak adlandırılır.

Bel/boyun fıtıklarının iyileşme sürecinde fıtığa neden olan sebepler ortaya çıkarılmalı ve iyileşme sürecine dahil edilmelidir. ONDAMED teknolojisi ile bu sebepler ortadan kaldırılmalı, ameliyatsız ve ilaçsız bir iyileşmeye merhaba diyebilirsiniz!

Bel/Boyun Fıtıkları

Daha detaylı bilgi ve randevu almak için bizi aşağıdaki telefon numaralarından arayabilirsiniz:

İSTANBUL MİZMER TEL: 0532 624 92 66

ANKARA MİZMER TEL: 0532 061 47 17

Bir önceki Migren Ağrıları başlıklı yazımızda baş ağrısı, Biorezonans ve Migren hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir