Huysuzluk Nöbetleri ve İnatçılık

Bütün çocukların geçirdiği huysuzluk nöbet şekilleri ve huysuzluk nöbetlerinin sebepleri farklıdır. Nasıl ki her birey bir olaya farklı tepkiler verebiliyorsa tıpkı bunun gibi; her çocuk farklı nedenlerle huysuzluk nöbetleri geçirebilir ve bu huysuzluk nöbet şekilleri de farklı olabilir. İşte bu noktada çocukların geçirdiği nöbetlere nokta atışı; “mizaç” özellikleriyle yapılabilir. Mizaç bilen bir uzman, çocuğun geçirdiği nöbetlerin altında yatan ana dinamiği, huysuzluk nöbetleriyle ne anlatmak istediğini, geçirdiği huysuzluk nöbetlerinin çocuğu nasıl etkilediğini ve bu huysuzluk nöbetlerinin nasıl çözebileceğini ilk seansta tespit edebilir. İlk seansta tespit edilen bu durumlar ebeveynlere hem maddi hem de manevi anlamda büyük zaman ve enerji kazancı olmaktadır.

Uzmanlarımız bilimsel geçerliliğe sahip olan Dokuz Tip Mizaç Modeli’yle çalışmaktadır. Türkiye’de ilk ve tek olarak merkezimizde yapılan “mizaç temelli psikolojik/bireysel danışmanlık” ile yalnızca çocuğun problemine değil aile dinamiklerine de bakılabilir. Böylece hem ebeveynler için iyi bir psikolojik/bireysel danışmanlık merkezi hem de çocuklar için iyileşme ve olgunlaşma merkezi niteliğinde öncü bir kurumuz.

İlk seansta çocuğunuzun davranışlarının altında yatan temel dinamiği belirlemek, çocuğunuza uygun ve tamamen çocuğunuza özel bir görüşme yapılandırmak hızlı, etkili, kalıcı değişimleri de beraberinde getirmektedir.

Huysuzluk Nöbetleri ve İnatçılık

Daha detaylı bilgi ve randevu almak için bizi aşağıdaki telefon numaralarından arayabilirsiniz:

İSTANBUL MİZMER TEL: 0532 624 92 66

ANKARA MİZMER TEL: 0532 061 47 17

Bir önceki İçe Kapanıklık başlıklı yazımızda bireysel danışmanlık, içe dönük ve içe dönüklük hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir