Psikolojik Danışmanlık Rehberliğinde Hiperaktivite Tedavisi

Hiperaktivite bozukluğu, kişinin eğitim yaşamını, sosyal yaşamını, aile hayatını ve özsaygısının gelişimi konusunda fazlasıyla olumsuz etkilere neden olan ve sıklıkla rastlanan psikiyatrik bozukluk olarak tabir edilebilir. Psikolojik danışmanlık rehberliğinde kontrol altına alabileceğiniz ve tedavilerini uygulayabileceğiniz hiperaktivite bozukluğunun çocuklarda ve ergenlerde rastlanma olasılığı yaklaşık yüzde on iken yetişkinlikte bu oran yüzde üç/dört dolaylarındadır. Bir insana bu tanı konulabilmesi ve hiperaktivite tedavisi başlatılabilmesi için belirtilerinin yedi yaşından önce başlayarak her ortamda fark edilebiliyor olması ve kişinin hayatını etkileyecek şekilde gözlemlenebiliyor olması gerekmektedir.

Hiperaktif çocuklar sıkıldıkları uğraşlar üzerinde, ki bu genellikle zihinsel uğraşlar gerektiren ödev yapma, ders çalışma ve benzeri sorumluluklardır, uzun süre dikkat sağlayamazlar. Dikkatleri her an dağılmaya hazırdır ve bu kaçınılmazdır. Ancak sevdiği etkinlik ve faaliyetleri gerçekleştirirken saatlerce aynı uğraşı gerçekleştirebilirler. Hiperaktif çocuklarda ortaya çıkan ve herkes tarafından sorun olarak görülen aşırı hareketlilik bir amaca yönelik olmamasıyla normal bir hareketlilik ile kıyaslandığında fark edilecektir. Durduğu yerde bile kıpırdanma davranışını beraberinde benzer ve dikkat çeken birçok davranışı gösterebilirler.

Çocuk psikoloğu ve sigara bırakma konusunda da olduğu gibi hiperaktif tedavisi sırasında aradığınız ve ihtiyaç duyduğunuz başarılı sonucu size sunan bireyseldanismanlık.com adresi etkili çözüm ve tedavi süreci ile tedaviyi gören kişinin yaşamını normal şekilde sürdürebilmesi için en büyük yardımcısı haline geliyor. İstanbul hiperaktif tedavisi dendiğinde akla ilk gelen site biorezonans hiperaktivite tedavisi seçeneği ile kolay ve etkili tedavi süreci seçeneği sunuyor. Hem sevdikleriniz hem siz bu tedavi sürecini uzman kadrosuna güvendiğiniz ve başarıyı garanti eden, sorumluluğunun bilincinde insanlar ile geçirebilir ve tedavi süreci neticeye kavuştuğunda mutlu olan taraf olabilirsiniz.

Hiperaktif çocuklarda sıklıkla görülen dürtüselliğin neden olduğu biri konuşurken sözünü kesme, aşırı hareketlilik ve mevcut kurallara uyamama durumlarına çevrenin verdiği tepkiler sonucu pişmanlık ve üzüntü duyguları hakim olmaktadır. Bu durum çocukta özsaygının gelişememesine hatta kaybına neden olabilmekte uzun vadede benzer yaşanan durum ve tepkiler nedeni ile kaygı bozuklukları ve depresyon ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu gibi durumların en aza indirgenmesi ve ortadan kaldırılabilmesi için ilaç tedavisi, bireysel destek olunması yani dikkat eğitimi, kendini ve zamanını programlayabilme becerisi, gerekli özel eğitimin ve terapinin sağlanması, okulla ve öğretmeni ile iletişim halinde olunarak iş birliği içerisinde eğitim yaşamının sürdürülmesi, ebeveynlerinin gerekli eğitime tabi olması ve bulunduğu, yaşadığı ortamın dikkat dağıtımını sağlayacak uyaranlardan arındırılması şeklinde sağlanabilir.

Amaç hayatı en kaliteli hali ile yaşayabilmekse gerekli zamanlarda alınan profesyonel yardım sizi her daim amacınıza götüren bir kılavuz olacaktır.

 

Daha detaylı bilgi ve randevu almak için bizi aşağıdaki telefon numaralarından arayabilirsiniz:

İSTANBUL MİZMER TEL: 0532 624 92 66

ANKARA MİZMER TEL: 0532 061 47 17

Bir önceki Çocuklarda Mizaç, Karakter ve Kişilik İlişkisi başlıklı yazımızda çocuk psikoloğu, mizaç ve Mizaç Tipleri hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Yorumlar. Yeni Yorum Gönder

Defne SALİ
10 Ocak 2016 20:04

Çocuğum beş yıldır hiperaktiveyle ilgili yardım alıyor. Tabiki yardımı oluyor ancak yeterince değil. Aynı durumu paylaşan aileler bilir. Bu durum çocuk kadar ailesini de yıpratıyor. Biorezonansın çabuk ve etkili biir yardım yöntemi olduğu konusu ile ilgili sizin yazınız da dahil çok araştırma yaptım. Şu an eşimi ikna etme çabasındayım umarım olur ve çocuğum artık daha rahat bir yaşam sürer.

Cevapla
acıbadem su tesisatcısı
11 Ocak 2016 11:21

çok faydalı bir yazı takipteyiz teşekkürler.

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir