Psikolojik Danışmanlık / Bireysel Danışmanlık (Yetişkinler)

Psikolojik Danışmanlık Hizmetlerimizden Bazıları

Somatizasyon: Psikolojik kökenli olan ancak bedenimizde fizyolojik olarak ortaya çıkan rahatsızlıkları ifade etmektedir. Özellikle depresyon tedavisi için bize başvuran danışanlarımızda; kalp,damar,mide,bağırsak,solunum ve diğer sistemlerdeki fonksiyon bozukluklarıyla ilgili problemlere çok sık rastlanmaktadır.

Obsesif-Kompulsif Bozukluk: En basit ifade ile  kafamızın içinde susmak bilmeyen birinin konuşması durumudur. Bu konuşmalar yaşanılması arzu edilmeyen, hoşa gitmeyen kişiye rahatsızlık veren ancak sürekli ve karşı konulmaz bir biçimde tekrar eden düşüncelerden oluşur. Obsesif bozukluk, psikolojik destek alınması gereken bir rahatsızlıktır. İlerlemesi durumunda kişinin ruh sağlığında ciddi hasarlar meydana getirebilir.

İlişki Terapisi: İkili ilişkilerde bireyin kendisinde yetersizlik hissetmesi, ilişkilerinde kendisini küçük görmesi, ilişki kurmakta ve ilişkilerini devam ettirmekte zorlanması, rahatsızlık hissetmesi vb olumsuz düşünce ve duyguların üzerine çalışıldığı terapilerdir. Çift terapileri olarak adlandırılan evlilik ve aile danışmanlığı konusunda uzmanların önerileri ilişkinin düzelmesi adına oldukça önem taşır.

Depresyon: Günümüzde oldukça yaygın olan bir rahatsızlıktır. Depresyon dediğimiz zaman genel bir karamsarlık halini, ümitsizlik, intihar düşünceleri, uyku problemleri, mutsuzluk ve keyifsizlik, iştah problemleri gibi bir çok olumsuz duygu, düşünce ve davranış ile bağlantılı  yaşantısal durumları anlarız. Depresyon tedavisi konusunda uzman psikolog ve psikiyatrist doktorların yönlendirmeleri kişinin eski ruh haline dönebilmesi açısından oldukça önemlidir.

Kaygı: Her insan belli oranda kaygı taşır. Ancak kaygı bozukluğu dediğimiz rahatsızlık kaygının insanların yaşantısında rahatsızlık, sinirlilik, gerginlik, yorgunluk şeklinde ortaya çıkmasıdır ve bu durumda psikolojik danışmanlık almak oldukça önemlidir. Eğer kişideki kaygı oranı onun günlük yaşantısını olumsuz derecede etkiliyor ise psikolojik ve pskiyatrik destek alınmasını öneririz.

Öfke Problemi: Genel bir kızgınlık hali, huzursuz olma, düşmanlık, saldırgan olma, sinirli olma, öfke hali, küskünlük gibi özellikleri ifade eder. Öfke kontrolü ile ilgili yapılan terapiler, kişinin öfkesini en doğru biçimde ifade edebilmesini sağlar.

Paranoid Bozukluk: Kişinin zihninde gerçekleşme ihtimali olmayan düşüncelerin dolaşmasıdır. Bu durum uzman pskiyatr ve psikologlar eşliğinde ele alınıp danışana en uygun psikoterapi hizmetinin verilmesini gerektirir.

Ayrıca; Uyku bozuklukları, iştah bozuklukları, suçluluk psikolojisi, intihar eğilimleri, psikoterapi alanında verdiğimiz öncelikli hizmetlerdir.

 

Daha detaylı bilgi ve randevu almak için bizi aşağıdaki telefon numaralarından arayabilirsiniz:

İSTANBUL MİZMER TEL: 0532 624 92 66

ANKARA MİZMER TEL: 0532 061 47 17

Bir önceki Çocuk Psikologları başlıklı yazımızda çocuk psikoloğu, dikkat dağınıklığı ve Hiperaktivite Bozukluğu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir