Koçluk Programları

Koçluk Nedir ?
Profesyonel koçluk, kişinin potansiyelini tam anlamıyla keşfedip hedefleri doğrultusunda kullanmasına ve kişinin mevcut durumunu hedeflediği duruma taşımasına yardımcı olur. Bu anlamda sadece bugünü değil geleceği de şekillendirir. Koçluk hizmetinde koçluk mesleğine özgü teknikler kullanıldığından danışmanlık ve mentörlükten farklıdır. Koçluk sürecinde öneri verilmez, kişi adına kararlar alınmaz bununla birlikte kullanılan tekniklerle müşterilerin kendilerine en uygun cevapları ve yolları bulmalarını sağlanır.

Profesyonel koçlar; uluslararası standartlarda eğitim alarak donanımını tamamlayan, deneyim ve birikimleri ile müşteriye vizyon çizen, kurumun büyümesi noktasında sorumluluk alarak performans artıran kişilerdir. Müşteri ile potansiyel ve farkındalık geliştirme, özel ilişkiler, sağlıklı iletişim, kariyer-başarı, sağlıklı yaşam dengesi gibi konularda birebir çalışırlar.

Kimler Yararlanır ?
Kurumsal Koçluk Hizmetlerinden; firmalar, proje ekipleri, oryantasyon ve adaptasyon sürecindeki çalışanlar, terfi – pozisyon değişimi dönemindeki yöneticiler, girişimci ekipler vb.

Bireysel Koçluk Hizmetlerinden; özel ilişkiler, sağlıklı iletişim, kariyer-başarı, performans ve motivasyon artırma, sağlıklı yaşam dengesi vb. konularda gelişim sağlamak isteyen kişiler.

Nasıl Çalışıyoruz ?
Uluslararası düzeyde kabul görmüş modelimiz, Dokuz Tip Mizaç Modeli ile mizaç tipinizin analizi
İhtiyaç ve istekler doğrultusunda süreç yönetimi
Talep ve ihtiyaca uygun mentörlük ve bireysel danışmanlık hizmeti
Takım koçluğunda grup, bireysel koçluklarda birebir seans uygulaması

Bir önceki Dokuz Tip Mizaç Modelinin Travmatik Olaylara Yaklaşımı başlıklı yazımızı de okumanızı öneririz.

2 Yorumlar. Yeni Yorum Gönder

Oğuz Altay Mavioğlu
27 Nisan 2018 16:02

Başak hanımla çıktığım yolculuk benim hayatımda bir nirengi taşıdır. Eğer hayatınızda genel olarak olumsuzluklar yaşıyorsanız, terslikler döngüsünü kıramıyorsanız, korkuyorsanız ve yüzleşmeye hazırsanız kapısını çalın derim. Ben o seansların her birinden kendimi hiç tanımadığımı fark ederek çıktım. Hiç dikkate almadığım ve gün içinde defalarca yaşadığım, anlık hislerin bile hayatımızı nasıl domine ettiğini öğrendim. O kapıdan her çıktığım da bi başka insan olarak çıktım. Tam oldum diyemem, hayat sürekli devam eden bir tecrübe okulu ama en azından artık eksik değilim! Başak hanım hayatımda tanıdığım en pozitif, en tatlı, en dürüst, en güvenilir, en içten insanlardan biri.. Onunla tanıştığımız andan itibaren sevgisi, ilgisi, samimiyeti, iyi niyeti inanılmazdı. Sizi iyi ki tanımışım. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.
Sevgiler Oğuz Altay Mavioğlu

Cevapla

Başak Temel hanıma,
Farkında olmak, huzurlu olmak, değişmek, öğrenmek, zihni yönetmek, değerlerini bilmek, ÇALIŞIYORMUŞ gibi yapmamak, kendini tanımak, ŞİMDİ’de olmak, sorgulamak, kendini keşfetmek, potansiyelini ve sınırları aşmayı öğrenmek, her gün bir önceki günden daha iyi olmak, HİPNOZDAN UYANMAK 🙂 Kısaca küllerimden doğmayı öğrenmek için çıktığım bu yolculukta enerjiniz, güler yüzlü ve sempatik kişiliğinizle harika bir yol arkadaşı oldunuz… HER ŞEY İÇİN KOCAMAN TEŞEKKÜR EDİYORUM…
Değişmek ve farkındalık kazanmak isteyen herkes için Sizi tanımalarını en kalbi duygularımla diliyorum…
2. yolculuğumuza başlayacak olmanın heyecanı içerisindeyim 🙂
Sevgiler Emre Erdem / Lomacs Yönetim Kurulu Başkanı

Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir