Çocuk Psikologları

Gelişen teknoloji küçük yaşlardan itibaren çocukların çevresini oldukça fazla uyaranla doldurmaktadır. Özellikle cep telefonu, tablet ve bilgisayar hemen her çocuğun elinin altında bulunmaktadır. Aileler bir yandan çocuklarının uzun süre telefon/tablet ile oyun oynamasından şikâyet ederken diğer yandan onlarla baş edebilmenin ‘kaçış yolu’ olarak bu cihazlara ihtiyaç duymaktadır. Bu durum ise bir zaman sonra çocuklarda bilgisayar bağımlılığı, dikkat dağınıklığı gibi istenmeyen durum ve davranışlara dönüşebilmektedir.

Çocuklar kendilerini gerek ev içinde gerek okulda gerekse sokakta zengin ve renkli bir dünyanın içinde bulmaktadır. Bu dünyanın çocuklarda yarattığı olumlu etkilerin yanı sıra bir takım olumsuz etkiler de söz konusudur. Özellikle nesnelerin kolay erişilebilir oluşu, çocukların ‘sahip olma’ duygusunu yaşamalarından ziyade yüzeysel bir merakla ‘ilgi duyma-kaybetme’ döngüsünün içinde olmalarına neden olmaktadır. Bu durum da birçok çocuğun dikkat dağınıklığı içinde bulunduğu fikrini güçlendirmektedir.

Günümüzde çocuk psikolojisi alanında en sık görülen tanılardan biri Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) dur. Ancak alanda yetkin çocuk psikologları bilir ki; DEHB tanısı alarak ilaç kullanmaya başlayan çocukların birçoğu aslında yanlış bir tedavi içinde bulunmaktadır. Tek başına ilaç tedavisinden fayda alamayan aileler ise çocuklarının dikkat eksikliği tedavisi/hiperaktivite tedavisi için en iyi pedagog veya çocuk psikoloğu arayışı içinde olmaktadır.

Ailelerin, çocukların yaşadıklarına dair duydukları endişe ile  ‘İyi bir pedagog arıyorum.’ diyerek çıktıkları bu yolda alanda yetkin ve uzman çocuk pedagogu ve çocuk terapisti bulmanın zor olduğu bir gerçek…

Çocuk terapisi alanında gösterdiği başarılarla adından söz ettiren Bireysel Danışmanlık Merkezimiz çalıştığı özel Dokuz Tip Mizaç Modeli ile çocukların ‘dikkat dağınıklığı tedavisi’nde sarsıcı ve şaşırtıcı etkiler yaratmıştır. DEHB tanısı alması gereken çocuklar ile ‘normal düzey’ dikkat dağınıklığı ve hareketliliğe sahip olan çocukların ayırdına varılmasında Dokuz Tip Mizaç Modeli büyük bir başarı göstermekte ve çocukların yanlış bir tedavi içinde olmasını engellemektedir. Uzman psikiyatr ve psikologlarımız ile birlikte, DEHB tanısı almış çocuğunuza bir de Mizaç perspektifinden bakmanızı tavsiye ediyor ve sizleri Psikolojik Danışmanlık alanında Çocuk Psikolojisi üzerine verdiğimiz hizmetlerimizden yararlanmanız için MİZMER adlı kurumumuza davet ediyoruz.

 

Daha detaylı bilgi ve randevu almak için bizi aşağıdaki telefon numaralarından arayabilirsiniz:

İSTANBUL MİZMER TEL: 0532 624 92 66

ANKARA MİZMER TEL: 0532 061 47 17

Bir önceki Dikkat Eksikliği Çocuklarda Nasıl Bir Öneme Sahip? başlıklı yazımızda bireyseldanismanlık.com, çocuk psikoloğu ve psikolojik danışmanlık hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir