Bireysel/Psikolojik Danışmanlık

Danışmanlık bir lüks değil ihtiyaçtır...

 

Bizler bireylerin, hem bedensel hem de psikolojik sağlıklarını bütüncül bir yaklaşımla ele alarak Türkiye’de öncülük yapıyoruz. Uluslararası düzeyde bilimselliği kanıtlanmış ve uzmanlarımız tarafından geliştirilmiş olan Dokuz Tip Mizaç Modeli’ni kullanarak bireylerin sorunlarını “biricik olan kişiliklerine” göre ele alabiliyoruz. Dokuz Tip Mizaç Modeli sayesinde bireylerin davranışlarının altında yatan motivasyonları, yatkın oldukları bedensel ve psikolojik problemleri, hastalıkları yaşantılama biçimlerini ve “nasıl iyileşme sağlayacaklarını” ilk seanstan itibaren tespit edebiliyoruz. Bu yetkinlik ve pratiklik bireylere ciddi anlamda motivasyon sağlarken kalıcı iyileşmelerin de kısa zamanda görülür hale gelmesini sağlıyor.

Günümüzde ne yazık ki psikolojik danışmanlık/psikoterapi almak bireyler için “maddi ve manevi yorgunluk”  anlamına gelmeye başlamıştır. Bireylerin gerek psikolojik gerek bedensel şikayetlerinin altında yatan dinamiklerin anlaşılması uzun bir süreç alırken tedavi aşaması da bir o kadar süreç alabiliyor. Mizaç temelli psikolojik danışmanlık/psikoterapi ise; hem tanı aşamasında hem tedavi aşamasında “bireysel farklılıklara odaklı” bir süreç izlenmesini sağlıyor. Böylece bireyler yeniden yaşama başlamanın izini sürerken iz sürüşlerine keyifle şahit de oluyorlar.

Bireysel/Psikolojik Danışmanlık kapsamında danışman; kaygı, depresyon, obsesif-kompulsif bozukluk, panik atak, borderline kişilik bozukluğu, öfke kontrolü, stres yönetimi, travma, ilişki ve iletişim problemleri,  evlilik problemleri, cinsel problemler, kişisel gelişim ve olgunlaşma gibi konularda tamamen “bireye özgü” yaklaşımlar ve kalıcı çözümler sunar.

 

Daha detaylı bilgi ve randevu almak için bizi aşağıdaki telefon numaralarından arayabilirsiniz:

İSTANBUL MİZMER TEL: 0532 624 92 66

ANKARA MİZMER TEL: 0532 061 47 17