Uyum Problemleri

Mizaç ve Bireyler Arasındaki Uyum

Tarih boyunca kadın erkek ilişkileri psikoloji biliminin de dahil olduğu birçok sosyal/beşeri bilimlere konu olmuş, farklı bakış açılarından açıklama getirilmeye çalışılmıştır. Psikoloji; kadın erkek ilişkilerinde gerek davranış, duygu ve düşünce bütünlüğünün gerekse geçmiş yaşantılarımızın/çocukluk yaşantılarımızın eş/partner seçimi üzerinde büyük etkisi olduğunu ortaya koymuştur. Aynı zamanda “nasıl bir eşle mutlu olabilirim?”, Partner olduğum kişiyle bir ömür boyu birlikte olabilir miyim?” sorularının yanıtı merak konusu olmaya devam etmektedir.

Dokuz Tip Mizaç Modeli, çocukluk yaşantılarımız, davranış, duygu ve düşünce bütünlüğünün yanı sıra, doğuştan getirdiğimiz özelliklerimizin (mizacımızın/huyumuzun) yaşantımızın tüm alanlarında olduğu gibi kadın erkek ilişkilerinde ve eş/partner seçiminde etkili olduğunu öne süren bir yaklaşımdır. Bireylerin “7’sinde neyse 77’sinde de o” olan huy özelliklerini temel aldığı için; “doğru eş/partner seçimi”, “ilişkilerin daha sağlıklı ve kaliteli yaşantılanması” ve “ilişkilerde yaşanan problemlerin çözülmesinde” nokta atışı çözümler sunabilmektedir.

  • “Beni anlamıyor”
  • “Bütün gün çalışıyor, bense onun için saçımı süpürge ediyorum”
  • “Birlikte vakit geçiremiyoruz, sanırım benimle vakit geçirmekten zevk almıyor”
  • “Artık onu tanıyamıyorum, çok değişti”
  • “Biz çok farklıymışız, şimdi anladım”
  • “Ailesiyle bir türlü anlaşamıyorum” gibi uyum sorunu yaşadığınızı düşündüğünüz durumlar var ise;

Kendimizi ve ilişkide olduğumuz kişiyi en doğru şekilde nasıl tanıyabiliriz?

İlişkiden beklentilerimiz neler?

Bu kadar farklı olsak da ortak bir dil konuşabilmemiz mümkün mü? vb. sorulara cevap bulmak için uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Uyum Problemleri

Daha detaylı bilgi ve randevu almak için bizi aşağıdaki telefon numaralarından arayabilirsiniz:

İSTANBUL MİZMER TEL: 0532 624 92 66

ANKARA MİZMER TEL: 0532 061 47 17

Bir önceki Alt Islatma (Enürezis) başlıklı yazımızda alt ıslatma, çocuk psikoloğu ve çocuk terapileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir