Cinsel Uyum Problemi

Mizaç Temelli Cinsel Uyum

Halk arasında ten uyumu/en uyuşmazlığı olarak kullanılan ve ilişkiyi temelden etkileyen bu kavramlar bizim modelimize göre mizaç uyumu/mizaç uyumsuzluğudur. Çiftlerin yaşadığı problemlerin çözümü mizaç temelli bir “ psikoterapi/danışmanlık sürecidir.

Günümüzde birçok çiftin ilişkilerinde uyum problemi yaşadığı görülmektedir. Danışmanlık için başvuran kişilerde en sık rastlanan problem geçimsizlik ve aile içi şiddettir. Çiftler yaşanan olaylarda birbirlerini suçlamakta ve her iki taraf da kendince haklı olduğunu söylemektedir. Partnerler kendi aralarında empati yapmakta zorlanmakta ve sonuçta çiftler arası iletişim problemleri görülmektedir. Ardından aldatma, cinsel soğuma ve cinsel isteksizlik gibi problemler oluşmaktadır. Bu durumun temel kaynağı çiftlerin ilişkilerinde aynı dili konuşmamasıdır.

 

Ten Uyumu Değil Mizaç Uyumu

Uzman psikologlarımız mizaç temelli bir psikoterapi modeli uygulamaktadırlar. Kişilerin mizaç tiplerine göre ilişki dilleri belirlenmektedir. Erkekler ne ister? Kadınlar ne ister? gibi soruların cevapları çiftlere özel şekilde cevaplandırılmaktadır. Örneğin bir mizaç tipi eşinden ilgi ve sevgi sözcüklerini beklerken diğeri şık ve özenli giyinmesini bekleyebilir. Mizaç temelli  psikoterapi/danışmanlık sürecinde kişiler kendini ve eşini yediden tanımaktadır. Çiftler psikoterapi/danışmanlık sürecinden sonra aynı dili konuşmakta ve cinsel uyumları, cinsel istekleri artmaktadır. Bilinen  danışmanlık yöntemlerine göre mizaç temelli danışmanlık yöntemi çiftlere daha etkili ve kalıcı bir çözüm sunmaktadır.

Cinsel Uyum Problemi

Daha detaylı bilgi ve randevu almak için bizi aşağıdaki telefon numaralarından arayabilirsiniz:

İSTANBUL MİZMER TEL: 0532 624 92 66

ANKARA MİZMER TEL: 0532 061 47 17

Bir önceki Boşanma ve Boşanma Süreci başlıklı yazımızda boşanma süreci, boşanma terapileri ve dokuz tip mizaç hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir